Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży - bezpłatna pomoc w ramach kontraktów z NFZ - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 7 w Lublinie

Tag img 12.03.2024, 08:00

I poziom referencyjny

Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci Młodzieży

W przypadku występowania niepokojących objawów związanych z problemami psychicznymi możesz skorzystać ze świadczeń w zakresie Zespołu lub Ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży - I poziom referencyjny.

Adresy ośrodków:

• EURO-MEDICA, UL. GARBARSKA 20, tel. 519059242
  • PRZYCHODNIE SPECJALISTYCZNE SANUS, UL. MAGNOLIOWA 2, tel. 81 747 39 99
  • SZPITAL NEUROPSYCHIATRYCZNY IM. PROF. M. KACZYŃSKIEGO SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ, UL. ABRAMOWICKA 2, tel. 81 72 86 522, 81 72 86 367

Świadczenia przeznaczone są dla dzieci oraz młodzieży do 21 r. ż. kształcącej się w szkołach ponadpodstawowych do ich ukończenia (z zastrzeżeniem, że osoby poniżej 18 r. ż. muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego na korzystanie ze świadczeń).

znaczek NFZ

W zespole lub ośrodku możesz skorzystać z następujących świadczeń:

• porada psychologiczna diagnostyczna
  • porada psychologiczna
  • sesja psychoterapii indywidualnej
  • sesja psychoterapii rodzinnej
  • sesja psychoterapii grupowej
  • sesja wsparcia psychospołecznego
  • wizyta, porada domowa lub środowiskowa
  • wizyta osoby prowadzącej terapię środowiskową.

Świadczenia realizowane są przez zespół specjalistów: psychologa, psychoterapeutę oraz terapeutę środowiskowego.

Opieka w ramach I poziomu referencyjnego oparta jest przede wszystkim na realizacji świadczeń w środowisku. Z tego powodu zalecany jest wybór placówki jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Do świadczeń realizowanych w zakresie I poziomu referencyjnego skierowanie NIE JEST WYMAGANE.

II poziom referencyjny

W przypadku potrzeby uzyskania porady lekarza psychiatry możesz skierować się do:

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży

• w ramach poradni zdrowia psychicznego dla dzieci, realizowane są świadczenia ambulatoryjne przez lekarzy psychiatrów, psychologów oraz psychoterapeutów;
  • w ramach poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i na oddziale dziennym psychiatrycznym rehabilitacyjnym dla dzieci, realizowane są odpowiednio świadczenia ambulatoryjne i dzienne przez lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów zajęciowych.

Adresy centrów:

• NZOZ NEURO-PSYCHO-CENTRUM, UL. STASZICA 22, tel. 81 532 85 17
  • NZOZ OŚRODEK PROFILAKTYKI, DIAGNOZY I TERAPII ZDROWIA PSYCHICZNEGO, UL. KONRADA WALLENRODA 2F, tel. 82 564 36 32, 518 644 922
  • EURO-MEDICA, UL. GARBARSKA 20, tel. 519059242
  • PRZYCHODNIE SPECJALISTYCZNE SANUS, UL. MAGNOLIOWA 2, tel. 81 747 39 99
  • SZPITAL NEUROPSYCHIATRYCZNY IM. PROF. M. KACZYŃSKIEGO SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ, UL. ABRAMOWICKA 2, tel. 81 72 86 367, 81 72 86 522
  • UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY NR 1 W LUBLINIE, UL. GŁUSKA 1, tel. 81 748 84 18

Do świadczeń realizowanych w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci w zakresie II poziomu referencyjnego skierowanie NIE JEST WYMAGANE.

III poziom referencyjny

Ośrodek Wysokospecjalistycznej Całodobowej Opieki Psychiatrycznej

W ramach oddziału psychiatrycznego dla dzieci realizowane są świadczenia stacjonarne przez lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów zajęciowych.

Adresy ośrodków wysokospecjalistycznych:

• SZPITAL NEUROPSYCHIATRYCZNY IM. PROF. M. KACZYŃSKIEGO SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ – UL. ABRAMOWICKA 2/8, tel. 81 744 14 55
  • UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY NR 1 W LUBLINIE – UL. GŁUSKA 1, tel. 81 748 84 18

Do świadczeń realizowanych w zakresie III poziomu referencyjnego WYMAGANE JEST SKIEROWANIE.

W stanie nagłego zagrożenia życia możesz zgłosić się do Ośrodka III poziomu referencyjnego (szpitala) bez skierowania.